Demjén óriásit védett - győztünk Ausztria ellen Az első tízbe várom a Dorogot Németh Szabolcs: Büszke vagyok a csapatra! Kihagyott tizenegyes, gól nélküli döntetlen a Siófok ellen Videó összefoglalók a hazai NBII-es mérkőzésekről!

Németh Szabolcs: Büszke vagyok a csapatra!

2017. Március 19. Vasárnap
Részletek a "Bővebben" után
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DOROGI FC 0–1 (0–0)

Nyíregyháza, 1000 néző.
Vezette: Szultan Szalem Alrualile – katari (Tóth Vencel, Ring György)

NYÍREGYHÁZA: Hermány – Szokol, Ur, Rubus, Törtei – Kártik, Holdampf – Szinanovics, Tamási Zs. (Vámos M., 78.), Harsányi (Szécsi M., 75.) – Takács T. (Dragóner F., 60.). Vezetőedző: Véber György

DOROG: Demjén – Kővári, Berkó, Csató M., Bora, Füredi – Mészáros Á., Tomás Lénárt, Grabant B. (Hartyán, 92.), Medgyes (Szedlár, 62.) – Simon A. (Sitku, 80.). Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Simon A. (0–1) a 74. percben

Jó iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat próbált akciókat vezetni az első percekben. Az első dorogi lehetőségre 27 percet kellett várni, egy szabadrúgás után Kővári lőtt kapura, Hermány kapus magabiztosan védett. A 33. percben Kártik próbálkozott távolról, ezúttal Demjén védett. Támadásban maradt a Szpari, Sinanovic lőtt fordulásból mellé. Majd újra Sinanovic próbálkozott, ezt fogta a dorogi kapus. A másik oldalon Grabant lőtt egy csel után, Hermány vetődve hárított. A végére még jutott egy veszélyes Harsányi beadás, de Demjén kivetődve védett, így az első félidő nem hozott gólt.
A szünetben mezt cserélt a Nyíregyháza, kékről fehérre váltott. A második félidő hazai mezőnyfölénnyel indult, de helyzetet nem sikerült kialakítani. Az 53. percben Harsányi ívelt kapura egy labdát, Demjén a léc alól ütötte ki, majd Sinanovic lőtt mellé, középen Takács várta volna tisztán a labdát. Az 57. percben Holdampf lőtt kapásból hatalmas erővel, alig ment mellé a labda. A 68. percben Hermány védett nagyot, Grabant lépett ki egyedül és lőtt, de hárított a Szpari kapusa. A 74. percben megszerezte a vezetést a Dorog, egy bal oldali akció után Simon kapott középen labdát, és a kapuba gurított, 0-1. Próbált egyenlíteni a Szpari, több szögletet is kiharcolt, de nem sikerült a kapuba találni. A Dorog megtartotta előnyét, és megnyerte a találkozót.

Edzői nyilatkozatok
Németh Szabolcs: Nagyon egységesek voltunk és ez a szív diadala volt. El kell ismerni, a mezőnyben jobb volt a Nyíregyháza, de a gólt mi szereztük. Nagyon fontos három ponthoz jutottunk, büszke vagyok a csapatra!

Véber György: A látottak alapján három dologra gondolok. Vagy nagyon gyenge edző vagyok és ennyit tudok kihozni a csapatból, vagy igaza volt az elődömnek a múlt heti nyilatkozatában, vagy csak olyan dolgok történtek, amelyekre nem tudok magyarázatot adni. Egyiket sem tudom elhinni, hogy valós lenne, így egyet tudok tenni, megpróbálok dolgozni tovább.

A dorogi csapat ezzel a győzelemmel megerősítette a 12. helyét a tabellán.