Élő közvetítés: Nyíregyháza Spartacus FC - Dorogi FC!

2020. Agusztus 16. Vasárnap
Részletek a "bővebben" után!
Nagyon sok szeretettel köszöntjük a Nyíregyháza elleni mérkőzésünk szöveges tudósításának olvasóit a dorogifc.hu-n! A mérkőzés 19:00-kor kezdődik, mi pedig egy kicsit hamarabb kezdjük tudósításunkat a kezdőcsapatok ismertetésével. Addig is természetesen, Hajrá Dorog!

-18:45- Negyed óránk maradt a kezdősípszóig, nézzük addig is a két csapat összeállítását!

Nyíregyháza  Spartacus FC:
Fadgyas (K), Jánvári, Ötvös, Fodor (C), Farkas, Papp, Svedyuk, Galambos, Hamed, Hornyák, Kalocsai. A hazai pad: Fejér (K), Papucsek, Starosta, Kovács, Végső, Györgyi. Vezetőedző: Gálhidi György.

Dorogi FC: Mursits (K), Nyíri, Ryashko, Dlusztus, Zabari, Mészáros (C), Lénárth, Belicky, Tóth, Papp, Girsik. Cseréink a mai napon: Tulipán (K), Nagyházi, Zuigéber, Váli, Berkó, Vígh, Szerencsi. Vezetőedzőnk: Németh Szabolcs.

-18:50- Kiváló hőmérséklet, szép számú közönség és egy nyári záport egyelőre még magában tartó égbolt várja a csapatokat a tíz perc múlva elhangzó kezdősípszó előtt a nyíregyházi Városi Stadionban.

-18:55- Hatalmas köszönet azon szurkolóinknak, akiket ezúttal sem zavart a nagy távolság okozta utazási kényszer, és a helyszínen buzdítják a mieinket! Ti vagytok a legjobbak, köszönjük Nektek!

-18:58- A mieink tiszta fehérben, a hazaiak piros-kékben köszöntik a szurkolókat.

-19:00- Az idei szezon negyedik tétmérkőzése elkezdődött, Mészárosé az első labdaérintés! #hajradorog

2. perc:
Nagyon csúnya fault rögtön az elején, Lénárth Tamás a szenvedő fél, akit nagyon letalpalnak, reméljük tudja folytatni.

4. perc:
A saját kapunktól távol támadunk le és sikerül is megszerezni a labdát, így tovább srácok!

5. perc:
Remek ütemben szerelünk becsúszva Papp révén, amiből sikerül is egyből támadást vezetnünk, ám Girsik középrepassza szögletre pattan.

6. perc:
A szögletből Dlusztus fejelhet teljesen egyedül, de sajnos középre megy, éppenhogy hárít a hazai portás.

8. perc: Ryashko fülel le ügyesen egy nyíregyházi kontralehetőséget, amiből már mi tudunk kontrázni, egyelőre eredménytelenül.

9. perc: Második szögletünket Papp harcolja ki és ha ő is végzi el.

10. perc: Ismét veszélyes a sarokrúgásunk, ismét Dlusztus érkezik leggyorsabban, ezúttal lábbal, lövése azonban a védőt találja telibe és az ismétlésünk sem pontosabb Beliczky révén.

11. perc:
Első szögletünk jobbról, Mészáros lövi a tömegbe, de felszabadítanak a kék-pirosak.

12. perc: A saját térfelünk jobb sarkában veszítünk labdát, amiből távoli lövés alakul ki, de elkerüli a kapunkat a felső léc fölött.

13. perc: A meccs első lapja a miénk, Ryashko kapja amiért magas lábbal találja el a hazaiak támadóját.

16. perc: Papp Máté révén törünk fel a baloldalon, akit csak szabálytalanul tudnak megállítani.

17. perc: Girsik kap a csapatunk tetejében labdát, amit először elveszít, majd harciasan vissza is szerez. Végül újabb szöglettel próbálkozhatunk, de nem sikerül veszélyesre.

20. perc: Papp emel a védősor mögé remekül, Zabari adná középre a játékszert, de ismét csak szöglet, ami elsőre hatástalan, másodjára viszont jó lövésünk van belőle, de elkerüli a kaput.

23. perc:
A kapunktól 20 méterről lőhet szabadrúgást a hazai csapat, de bőven fölé sikerül.

24. perc: GÓÓÓÓÓÓL!!!!! MÉSZÁROS SZELIDÍTI MEG A LABDÁT AZ OLDALVONAL MELLETT, SAROKKAL TESZI GIRSIK ELÉ, AKI 35 MÉTERT VEZETHETI A LABDÁT, ÉS A RÖVID FELSŐBE BOMBÁZ BALRÓL! 0-1!

26. perc: Mursits első komolyabb feladata, hogy a kicsit röviden hazafejelt labdát gyorsan felszedje a támadó elől.

27. perc: Újabb hazai fault, a nem túl szép kategóriához írva, Mészárost talpalják le, ápolásra szorul.

30. perc: Nagy Szpari lehetőség, 12 méterről lőhetnek, de Dlusztus belevetődve ment.

35. perc: Egy kicsit veszít iramából a mérkőzés, de főleg nálunk a labda.

37. perc: Nyíri próbálkozik nagyon bátran és dícséretre méltóan a jobb oldalon, négy védő játékos közé tol labdát és nem merik bántani, nehogy büntető legyen, végül ismét szöglettel jöhetünk.

38. perc: A hazaiak Papp Mátéja szánja el magát egy lövésre, a bal kapufa mellett megy el a próbálkozás.

40. perc: Papp keresi a jó ütemben kilépő Tóth Barnát, de a védő szögletre ment előle.

42. perc: Az első hazai szögletre is sor kerül, miután egy kicsit beszorulunk a kapunk előterébe, de a legutóbbi beadásba Beliczky teszi bele a lábát.

43. perc: Mursits hasal rá egy könnyű, balról érkező fejesre, majd indít belőle jól, az emberelőnyünkből azonban nem lesz veszély.

45. perc: Az eddigi legveszélyesebb nyíregyházi támadást jelenti egy jobbról az alapvonalról beadott labda, de sikerül kiszorítanunk a támadót. Közben 60 másodperc többlet játéklehetőség a csapatoknak.

45+1. perc: Le is telt az egyetlen perc ráadás, egy gólos előnnyel várhatjuk a folytatást.

-19:56- Újra pályán a mieink, pár perc és jöhet a két csapatos folytatás!

19:58 - Kevesebb idő is elegendő volt a frissítésre, máris kezdetét vette a második játékrész! Egyetlen változás a hazaiaknál, Farkas helyett Kártik játszik.

46. perc:
Nem árul zsákbamacskát a hazai brigád, agresszívan támad az egyenlítésért rögtön a játékrész elején.

49. perc: Szemnek is szép játékkal jutunk az ellenfél kapuja elé, de Beliczky utolsó passza túlságosan mély, nem jut el Mészároshoz, aki sportszerűen tesz meg mindent, hogy ne ütközzön a kapussal.

52. perc: Ötvös ível egy szabadrúgást jól a kapunk előtt lévő tömegbe, de ki tudjuk fejelni.

53. perc:
Újabb hazai szabadrúgás, ezúttal direktbe kapura, de a pattanó labda nem okoz veszélyt, magabiztosan hal el Mursits kezei között.

55. perc: Mészáros is besárgul.

56. perc: Girsik bizonyítja technikai tudását, de nem érti meg magát Pappal, és összefutnak, kár érte.

57. perc: A sokadik jó labdaszerzésünk Mészáros Áronnak köszönhetően, amit balra oszt Pappnak, de szélsőnk lövése nem talál kaput.

59. perc: Papp is sárga lapot kap a játékvezetőtől, jogosan.

61. perc: Frissít a hazai csapat, pályán a 17-es számú Stratosa, aki Galambost váltja.

65. perc: Szöglettel jönnek a nyíregyháziak, miután kicsit elkényelmeskedünk egy labdakihozatalt.

67. perc: Mindkét csapat változtat, nálunk Zuigéber debütál Beliczkyt cserélve, míg kékben már Györgyi a pályán.

68. perc: Dorogi részről Tóth Barna is sárga lapos már.

70. perc: Vígh Ádám érkezik gólszerzőnk, Girsik Áron helyére.

72. perc: Elképesztő Mursits védés egy balról érkező, a hosszú kapufa felé tartó tekerésnél!

74. perc: Sportszerű jelenet, Mészáros lába görcsöl be, de a hazaiak védője rögtön segít a nyújtásban.

76. perc: Rendre a kapu elé lőtt labdákkal operál a Szpari, de álljuk a sarat.

77. perc: Ezúttal a rövid oldalon írhatunk fel egy Mursits védést, nagyon kellett.

78. perc: Vezetőedzőnk ismét cserére szánja el magát, Papp Máté helyett Szerencsi Miklós a baloldal felelőse mostantól.

80. perc: Egy centin múlik, hogy Vígh Ádám lefejelt labdájával nem tudunk elszaladni a jobb oldalon.

82. perc: Gól! 1-1. Egy szögletet ugyan kifejelünk, de röviden, Fodor közelről lövi a kapunkban a labdát.

84. perc:
Nagy lehetőségünk volt Lénárth révén, hogy újra vezessünk, de eltöri a beívelt labdát.

86. perc: Györgyi rohan el a jobb oldalon, de jól lépünk be elé, ő pedig csak szabálytalanul fér hozzá újra a labdához, Mursits lőhet szabadrúgást hátulról.

88. perc: 20 méterről, középről lőhetünk szabadrúgást. Nagyon jó lehetőség.

89. perc: Mi maradt ki! Zuigéber lőtte el a szabadrúgást, ami lepattant a falról, pont Szerencsi elé, aki 10 méterről sajnos nem talált kaput.

90. perc: Három perc a ráadás!

92. perc: Majdnem! Mészáros előtt adódik sansz, de az utolsó pillanatban elécsúsznak.

93. perc: VÉGE! EGY NAGYON NEHÉZ HELYSZÍNRŐL HOZZUK EL AZ EGY PONTOT!