Élő közvetítés: DEAC - Dorogi FC!

2020. Agusztus 9. Vasárnap
Részletek a "bővebben" után!
Ismét nagyon sok szeretettel köszöntünk mindenkit, aki online izgul és szorít csapatunknak az újonc DEAC ellen. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik, szöveges tudósításunk pedig percről percre igyekszik majd követni az eseményeket! Hajrá Dorog!

-17:15- Negyed óránk maradt a kezdősípszóig, addig is ismerjük meg a két vezetőedző döntését a kezdőcsapatokat illetően!

DEAC: Szabados - Karikás, Sigér, Spitzmüller, Belényesi, Takács, Soltész, Balogh, Szabó, Székely, Burai. A debreceni cserék: Tóth, Sándor, Urbin, Nagy, Damásdi, Gyönyörű, Nagy. Vezetőedző: Balogh Pál.

DOROGI FC: Mursits - Nyíri, Varju, Dlusztus, Zabari, Lénárth, Tóth, Beliczky, Kovács, Papp, Girsik. A mieink tartalékai: Tulipán, Berkó, Nagyházi, Ryashko, Szerencsi, Mészáros, Vígh.
Vezetőedzőnk: Németh Szabolcs.

-17:30-Elkezdődött...! #hajradorog

1. perc:
A mieink végezhették el a kezdőrúgást.

2. perc: Szöglettel felérő szabadrúgást végez el a DEAC, jól is csapódik a kapunk elé, de sikerült kivágni, az ismétlés azonban újra veszélyes, 20 méterről jön a lövés, de szerencsére elkerüli a kapunkat.

5. perc:
Jó mélységi passz Zabaritól Kovácsnak, aki becselezi magát a szélről, de szerelik, szöglettel jövünk.

7. perc:
Nyíri tör előre a job oldalon, Girsik segít neki, de a beadás debreceni játékoshoz jut.

8. perc: A tizenhatos jobb sarkánál faultolunk, a tavaly még dorogi Takács lő veszélyesen a rövid felé, éppenhogy mellé, az oldalhálót érinti a lövés.

10. perc:
Nagy bedobás a debreceni balszélről, de szabálytalanul próbálnak helyzetet kialakítani belőle a fehér mezes hazaiak, mi jöhetünk kifelé.

15. perc:
Helyzet nélküli percek ezek, folyamatos labdabirtoklás váltás a csapatok között.

16. perc:
Girsik próbálkozik egy jónak tűnő beadással, de egy védő lábáról szögletre pattan a játékszer. A szögletből aztán hatalmas kavarodás alakul ki, háromszor is próbálunk közelről a hálóba találni, de nem sikerült, nagy helyzetek maradtak ki.

17. perc:
Kovács löbböl a védősor mögé, Girsik akár kapura is löhetné, de inkább passzol a hosszún érkező Beliczky felé, a védők azonban szögletre tisztáznak, újabb komoly sansz maradt kihasználatlan.

21. perc:
Papp ível balról Beliczky fejét keresve, de már az átvétele előtt lesen volt.

23. perc:
Nyíri mögött kap jó passzt a DEAC szélsője, aki remekül centerez, az érkező társ azonban szerencsére nem választ pontos megoldást és kapu mellé helyez.

26. perc: Gól!
Lénárt forgatná a játékot jobbra, de röviden teszi és megelőzik Nyírit, amiből távolról próbálkozik a DEAC. Balogh Krisztián a jobb alsóba bombáz. 1-0.

28. perc:
A középkezdés után ismét mi támadunk, a Nyírit buktatják, Kovács végezhet el jobb oldalról szabadrúgást.

30. perc:
Sigér talál rést a védőink között és Székelyt indítja, aki jó helyzetben lőhet, Mursits azonban bravúrral véd.

32. perc:
Labdát veszítünk a jobb oldalon, Lénárth pedig rossz ütemben tud már csak javítani, sárga lap jár érte.

34. perc:
Girsik próbálkozik lövéssel, ami a blokkba jut, de a lepattanóért sikerrel fut Beliczky, ívelése egészen Pappig jut a baloldalra, de a lövés fölé száll.

34. perc: Kovácsot ápolják mindeközben az alapvonal mellett, reméljük nem komoly, Mészáros melegít egy esetleges csere okán.

37. perc: Kovács bicegve, de visszatér a pályára.

38. perc: Dlusztustól Beliczkyig jut a labda, aki hosszan vezetheti ellenállás nélkül, de nem értik meg egymást Kováccsal, rossz az utolsó passz.

39. perc:
Büntető!!! Beliczkyt keressük egy íveléssel, aki jól fedezi a játékszert, csak felborítani tudják.

40. perc: GÓÓÓÓL!!!! LÉNÁRTH ÁLLT A BÜNTETŐ MÖGÉ ÉS BEVÁGJA AHOGY KELL! 1-1!

41. perc:
Eddig bírta Kovács, sérülése nem engedi, hogy pályán maradjon, Mészáros váltja a pályán.

45. perc:
1 perc hosszabbítás az első játékrész végén.

46. perc:
Girsik révén harcolunk ki szögletet, amit kicsiben próbálunk megoldani, sikertelenül. Ez volt az első etap utolsó jelenete, félidőben 1-1 az állás.

-18:30- Újra sípszó a Nagyerdei Stadionban, jöhet a második 45 perc.

47. perc:
Jár mezőnyben a labda, a stadionban azonban a szurkolóink bíztató hangja zeng fel, köszönjük!

49. perc: Próbálunk magasan letámadni, így rendre magas labdákkal próbálkozik a DEAC, de jól oldjuk meg.

51. perc: GÓÓÓÓÓÓL!!! Elsőre Tóth lő távolról kapura, amit csak ütni tud a kapus, erre csap le Girsik és higgadtan a bal alsóba passzol! Fordítunk, 2-1 már ide!

55. perc:
Extrém magas labda érkezik a jobb oldalról, ami a hazai belső védő fejéről számunkra jó helyre, egész pontosan Tóth elé jut, de középpályásunk lövése az "eltörte" kategóriát bővíti.

57. perc: Zabari beadása után Papp tud beadni a szögletzászló mellől, el is jut a labda Girsikhez, aki meg tud fordulni, de tekerése elkerüli a kaput.

59. perc: Újabb remek ívelés, ezúttal Zabaritól, Tóth lekezeli és remekül lő, centiken múlott, hogy nincs két gól különbség a csapatok között.

61. perc:
Balról veszélyetet a DEAC, a beadás sem rossz, de annyira nem jó, hogy pontosan lehessen belőle lőni, a lecsorgó labdát Mursits veszi fel.

62. perc: Nagy és Damásdi lép pályára hazai részről, Karikás és Spitzmüller helyett.

65. perc: Komoly lehetőségbe lépett bele Varju, életveszélyes és valjuk meg hálóba tartó fejesbe lépett bele.

67. perc:
A második félidő ivószünetét rendeli el a sportárs.

70. perc:
Remekül tartja meg és osztja szét Beliczky a labdákat elől, talán ígéretesebb helyzet is kialakulhatna, de inkább megtartjuk.

72. perc: Varju követ el taktikai faultot, sárga lapért cserébe, Burai helyett közben Urbin a pályán.

73. perc:
Rövidzárlat és rés a védelmünkben, hatalmas helyzetet adva a DEAC-nak, de Mursits óriásit ment.

74. perc: Mi is frissítünk, Girsiket váltja Szerencsi.

75. perc: Papp végez el szögletet, Varjut rántják le, de nem kapunk újra tizenegyest, egy újabb szöglet azonban jár.

78. perc: Tóth révén szerzünk labdát, ami egészen a baloldalra jut, Papp remekül emeli középre, de lemaradunk róla.

79. perc: A remek teljesítményt nyújtó Beliczkyt cseréljük Víghre.

81. perc: Egymást követő három dorogi szöglet jut önmaga sorsára, de nem tudunk lőni belőle.

83. perc: Szerencsi cselez jól a jobbunkon, a passza is remek ötlet Vígh felé, de centerünk becsúszva sem találja el jól a lasztit, a kapus szedi fel.

85. perc: Kockáztat a DEAC, veszélyes is a kapunkra amit csinál, de nálunk még Vígh is aktívan védekezik, ami nagy segítség, levédekezzük.

87. perc: Két kezünk sem elég rá, hogy megszámoljuk, hányszor tisztáz jól fejjel Dlusztus az előrevágott labdáknál...

88. perc: Takács bombáz középről kapura, blokkoljuk, szöglet.

89. perc: Mindent egy lapra feltéve támad a DEAC, bőven van mit takarítani a kapunk elől.

90. perc: 3 perc ráadás.

91. perc: Mélyről érkező beadás megy el a kapunk előtt, kirúgás.

92. perc: Mészáros faulton okosan mezőnyben.

93. perc: VÉGEEEEE!!!! IGEN!!!!! GYŐZTÜNK!!!! 2-1!!!!

6 pont a tabellán a nevünk mellett, köszönjük, hogy velünk voltatok! #hajradorog