Várjuk a jelentkezőket! Kattintson a képre! Bravúros győzelem az NBI zárómérkőzésén

Dorog:
Szentpéteri, Nagyházi, Városi, Erdélyi, Hegedűs, Vígh (c), Papp, Dlusztus, Csató, Lénárth, Faragó

Békéscsaba:
Rybansky (c), Zahorán, Nagy, Szatmári, Urbin, Máris, Szalai, Király, Viczián, Szélpál, Sinanovic

Gól51. perc: Máris (23. perc); Hegedűs (27. perc)
Sárga: Szalai (42. perc); Szélpál (68. perc); Dlusztus (73. perc)
Piros:

I. félidő

Vígh Ádám és Rybansky választott, Ádám a kezdés mellett tette le a voksát, az Ő passzával el is kezdődött a mérkőzés. Szép futball idő van, a Dorog a szokásos piros-fekete szerelésében, a vendég Békéscsaba tiszta fehérben lép pályára.

3. perc: Hegedűs végzett el szabadrúgást a bal szélről, sajnos a labda magasan a kapufa fölött - a szél által jócskán megnyomva - hagyta el a játékteret.

6. perc: jobb szélről végzett el bedobást a vendég Békéscsaba, a labdára Szentpéteri kicsit bizonytalanul mozdult ki de a védők végül tisztáztak. Az újabb beívelés Urbint találta üresen aki 5 méterről a kapu fölé fejelt.

8. perc: Szalai próbálkozott beadással a jobb szélről, de a védők szögletre tisztáztak. A beívelt sarokrúgást Dlusztus fejelte ki.

11. oerc: Viczián iramodott meg a jobb szélen, egy cselt követően befelé húzott majd 18 méterről lőtt, a labdát Szentpéteri bravúrral ütötte a léc fölé. A szögletből Viczián fejelt kapura, Erdélyi a gólvonal közeléből tisztázott.

19. perc: Városi játszotta magát tisztára a békéscsabai térfél közepén, jó 25 méterről rátűzte, sajnos fölé ment.

21. perc: Király ívelt középre egy szabadrúgást, veszélyesen csavarodott a kapu felé, de Szentpéteri a helyén volt és lehúzta a kellemetlenül csavaródó labdát.

23. perc: egy védelmi megingást használt ki Máris Dominik és a kapuba emelte a labdát. 0-1!

27. perc: A Hegedűs buktatásáért megítélt büntetőt, a sértett lőtte a kapuba. 1-1!

31. perc: Lénárth, Faragó majd Vígh volt a labda útja, aki Nagyházi elé pörgette a labdát, sajnos a lövés nem sikerült, de nagyon szép támadás és nagy helyzet volt.

34. perc: Erdélyi ugratta ki Városit, de a vendégek védője szögletre tisztázott, szöglet. A beívelés helyett most kis szögletet választott a csapat, de az Erdélyihez visszagurított labda nem volt jó, az akció így elhalt.

36. perc: újabb dorogi szöglet, Hegedűs ívelt középre, de Rybansky lehúzta a labdát.

40. perc: Cserélt Bóér Gábor vezetőedző, Pilán Márkó lép pályára Nagy Sándor helyett.

43. perc: Urbin próbálta kiugratni Sinovicot, Dlusztus jól helyezkedett és szögletre tisztázott.

Vége az első félidőnek. Az állás 1-1!

II. félidő

Elkezdődött a második játékrész, Urbin Péter végezte el a kezdőrúgást.

53. perc: Lénárth ugratta ki Faragót a jobb oldalon, egy cselt követően középre adott, de nem volt teljesen pontos így Városi nehezen tudta csak megszelídíteni és a védők tisztáztak.

58. perc: második cserelehetőségét is kihasználja a Békéscsaba, Vólent Roland váltja  Máris Dominikot.

60. perc: Sinanovic futott el a jobb szélen, élesen középre adott, Dlusztus nagyon jól helyezkedett és tisztázni tudott.

62. perc: Kettőt cserél a Dorog, Beke Péter és Paudits Patrik lép a pályára Vígh Ádám és Faragó Tamás helyett.

65. perc: Sinanovic tolta meg a labdát Papp mellett, befelé akart törni de a védelem jó helyezkedéssel megakadályozta, hogy veszély alakuljon ki, végül Papp Máté tisztázott.

70. perc: Szalai ívelt középre de Szentpéteri a helyén volt és fogni tudta.

71. perc: újabb labdavesztést követően Sinanovic lőtt kapura nagyjából a 16-os sarkáról, de az erős lövést Szentpéteri magához tudta ölelni.

73. perc: Sinanovic esett el a 16-oson belül, Nazsa Tamás játékvezető a 11-es pontra mutatott, büntető. Viczián állt a labda mögé, a jobbra vetődő Szentpéteri mellett a kapu bal oldalába lőtt.

79. perc: Hegedűs végzett el egy sarokrúgást a jobb oldalról, Szélpál ugrott a legmagasabbra és tisztázni tudott.

81. perc: Nagyházi indította Pauditsot aki betört a 16-oson belülre, de Szélpál el tudta kotorni labdát a csel pillanatában.

82. perc: utolsó cseréjét is kihasználja a Dorog, Barna Gergő kap lehetőséget Városi helyett.

87. perc: Hegedűs végzett el szabadrúgást a vendég térfél közepén, a labda nagyon veszélyesen csavarodott, de sajnos a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

89. perc: újabb vendég csere, Mácsai váltja Urbin Pétert.

4 perc hosszabbítás

94. perc: Szatmári kapott labdát a bal szélen, középre adott, de Csató szerencsére tisztázni tudott.

Vége a mérkőzésnek, az eredmény nem változott, Dorog - Békéscsaba 1-2!