Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - Dorogi FC 2:1 (2:1)

Vezette: Takács Tamás (Punyi Gyula, Berényi Ákos)

Horváth László – Bokros Tibor, Tamás László, Rus Adrián, Virág Aladár, Bódis Norbert, Sigér Dávid, Kovács Ádám (Farkas Balázs 64’), Belényesi Miklós, Zsiga Ervin (Kamarás György 91’), Fekete Ádám (Vólent Roland 71’).
Vezetőedző: Feczkó Tamás

Dorogi FC: Vajda Gellért – Füredi Patrik, Berkó Ádám, Kovács István (Vígh Ádám 76’), Bora György, Grabant Péter, Kővári Róbert, Medgyes Zoltán (Mészáros Áron 60’), Tóth Martin (Grabant Bence 71’), Bor Dávid, Sitku Illés.
Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerzők: Zsiga Ervin 15′, Fekete Ádám 19′, illetve Kővári Róbert 5′

A hétközi Magyar Kupa találkozóhoz (3-0-ra vertük idegenben a Tatabányát) képest teljesen más tizeneggyel állt fel csapatunk a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő együttese ellen.

A talpig zöldben játszó csapatunk egyáltalán nem volt megszeppenve a meccs elején, és többször is zavart okoztak az ellenfél védelmében, és ez góllá is érett már az 5. percben.
Kővári kapott vissza egy labdát Sitkutól, amit a kapussal szemben közelről a jobb sarokba gurított, 0-1. Nagyszerű kezdés!

Ezután remekül védekeztünk, és elsősorban gyors kontrákból veszélyeztettünk.

Sajnos a 15. percben a balmazújvárosi csapat megtalálta a „rést a pajzson”, az ellenfél játékosa Zsiga Ervin 10 méterről belsővel a bal felsőbe emelt, 1-1.

A 19. percben pedig már hátrányba kerültünk. Zsiga végzett el jobbról egy szögletet. A beívelését a hosszú oldalról Rus fejelte vissza, amit Fekete Ádám szintén fejjel közelről a hálóba juttatott, 2-1.

A gyors fordítás mintha egy kicsit megfogta volna csapatunkat, ami a veszélytelenebb támadójátékunkban mutatkozott.

A szünet után, elsősorban a mezőnyben folyt a játék. A 60. percben az ellenfél játékosa Fekete Ádám „verekedett ki” magának egy helyzetet, de közeli lövését remekül hárította Vajda Gellért kapusunk.
Az utolsó negyedórában nagyon ideges hangulatú lett a meccs, és folyamatos játék nem is nagyon alakult ki.

Aztán a 90. percben egy óriási lehetőség adódott előttünk az egyenlítésre. Egy baloldali beadás után Sitku egy méterről a védőt találta el, s az ezt követő nagy kavarodásban a közeli lövésünk alig kerülte el a kaput. (Ez bemehetett volna!)

Összességében egy jó iramú, végig izgalmas, de kevés helyzetet hozó mérkőzést játszott a két csapat.

A tabellán jelenleg a 14. helyen állunk és Vasárnap (Október 2.) a Budaörs csapatát fogadjuk hazai pályán.